Oferta Firma Dostawcy Transport Galeria Wydarzenia Mapa
Cement
Wapno
Wełny budowlane
Płyty kartonowo-gipsowe
Ceramika budowlana
Beton komórkowy
Pokrycia dachowe
Orynnowanie
Okna dachowe
Chemia budowlana
Opał
zegarkow repliki repliki rolex

O P A ŁKopalnia Węgla Kamiennego STASZIC
Kopalnia Węgla Kamiennego „STASZIC” położona w Katowicach w dzielnicy Giszowiec prowadzi eksploatację węgla kamiennego od 1964 roku. Jest to duża, nowoczesna kopalnia, posiadająca duże zasoby dobrego i ekologicznego węgla. Węgiel z kopalni „Staszic” to węgiel o wysokich wartościach energetycznych gwarantujących jednocześnie czystość środowiska.

www.kwkstaszic.plKopalnia Węgla Kamiennego WUJEK
Stosowane metody pomiaru parametrów jakościowych umożliwiają na dostosowanie sie do wymagań i potrzeb odbiorców. KWK "Wujek" jest czołowym eksporterem i dostawcą węgla energetycznego na rynek krajowy. Gwarantujemy dotrzymanie wysokich parametrów jakościowych.

www.wujek.plKopalnia Węgla Kamiennego ŚLĄSK
Koniec lat 90-tych oraz lata 2000 - 2003 to czas ogromnych zmian w kopalni "Śląsk". W 2003 r. za uzyskane wyniki ekonomiczne w 2002 r. kopalnia "Śląsk" zajmuje II miejsce wśród wszystkich kopalń węgla kamiennego za największy postęp. W związku programem restrukturyzacji górnictwa, warunkami gospodarki rynkowej, oraz nowymi wymaganiami stawianymi firmom KWK "Śląsk" wprowadza Politykę Bezpieczeństwa Pracy. Polityka ta realizowana jest przez konsekwentne wdrażanie systemu zarządzania bezpieczeństwem pracy. KWK "Śląsk" jako jedna z pierwszych otrzymała certyfikat systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy wydany przez GIG (CS/01/02).

Historia kopalni na stronie Katowickiego Holdingu Węglowego www.khw.plKopalnia Wegla Kamiennego PIAST Ruch II
Rejon, w którym położony jest obszar górniczy "Bieruń" kopalni "PIAST", znajduje się w południowo-wschodniej części Górnośląskiego Zagłębia Węglowego.
Obszar górniczy Ruchu I, o powierzchni 48,31 km2 obejmuje gminy: Bieruń, Bojszowy, Chełm Śląski, Chełmek, Lędziny oraz Oświęcim. Obszar Ruchu II, o powierzchni przekraczającej 30,56 km2, zlokalizowany jest na terenie gmin: Bieruń, Bojszowy, Brzeszcze i Miedźna. Cały obszar górniczy kopalni Ruch-I i Ruch-II wynosi 78,87 km2.

O kopalni na stronie Kompanii Węglowej S.A. www.kwsa.plKopalnia Wegla Kamiennego Ruch BOBREK
Na Ruchu "Bobrek", obecnej części składowej KWK "Bobrek - Centrum" prowadzi się eksploatację od 1907 roku, w granicach dawnych obszarów górniczych "Bobrek" i "Miechowice", położonych na terenie miasta Bytomia.
Ruch "Bobrek" graniczy od wschodu z Ruchem "Centrum", a od północy Bytomską Spółką Restrukturyzacji Kopalń Spółka z o.o. KWK "Powstańców Śląskich - Bytom I".

O kopalni na stronie Kompanii Węglowej S.A. www.kwsa.plHaldex S.A. - ZAKŁAD PRZERÓBCZY Z-1
HALDEX S.A. zajmuje się bezodpadowym przerobem surowców poprodukcyjnych przejmowanych z kopalń węgla kamiennego. Od początku swej działalności troszczy o stan środowiska naturalnego i minimalizuje negatywny wpływ eksploatacji górniczej na otoczenie. Na dowód uznania tej działalności, Spółka w 1992 r. otrzymała I Nagrodę Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa.
W ciągu swojej 50 letniej działalności Spółka przerobiła blisko 150 mln ton odpadów pogórniczych, odzyskała i wytworzyła następujące ilości produktów:
węgiel - ponad 17 mln ton,
kamień łamany dla przemysłu ceramicznego - 7,4 mln ton,
kamień łamany dla przemysłu cementowego - 8,4 mln ton,
kamień łamany do robót inżynieryjnych - 6,4 mln ton,
kamień łamany do podsadzki - 74,5 mln ton,
kruszywo lekkie - 3,4 mln m3.

www.haldex.com.pl